serwis samochodów ciężarowych Łódź
jQuery Slider

Serwis samochodu ciężarowego DAF - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Choć samochody ciężarowe ze względu na swoje przeznaczenie mają trwalszą konstrukcję od samochodów osobowych, nie oznacza to, że one również nie podlegają naprawom i serwisowaniu. W przypadku awarii takiego pojazdu rodzą się jednak znacznie poważniejsze konsekwencje. Samochód ciężarowy używany jest zazwyczaj w prowadzeniu działalności gospodarczej. To oznacza, że jego awaria wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a także przychody. Dlatego tak ważne jest oddanie pojazdu w ręce profesjonalisty, który działając sprawnie, przywróci go do stanu sprzed awarii w jak najkrótszym czasie. Jak w praktyce wygląda więc serwis samochodu ciężarowego?

Serwis DAF i wielu innych najpopularniejszych marek

Przy wyborze serwisu naprawy samochodów ciężarowych warto upewnić się, że powierzamy go w ręce pracowników, którzy na co dzień pracują z takimi samymi markami pojazdów. Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych producentów samochodów ciężarowych jest DAF. Wybranie wyspecjalizowanego serwisu daje pewność, że wykorzystane części pochodzą od producenta i cechują się najwyższą jakością.

Naprawa i przegląd techniczny samochodu ciężarowego

Serwis samochodów ciężarowych zajmuje się nie tylko diagnostyką i naprawą, ale również przeglądami technicznymi. Pracownik warsztatu sprawdza wówczas:

Warto wybrać serwis samochodów ciężarowych, w którym będziemy mogli dokonywać corocznych przeglądów, a w razie awarii czy stłuczki będziemy mogli liczyć na pomoc fachowca. Nie należy zapominać, że ważny przegląd to obowiązkowy dokument dopuszczający pojazd do ruchu drogowego. Jego brak prowadzi do poważnych konsekwencji - m.in. mandatu karnego.

Wyposażenie serwisu samochodów ciężarowych

Nawet ogromna wiedza i doświadczenie pracowników serwisu na nic się zdadzą, jeśli zabraknie odpowiednich narzędzi, sprzętu i części. Dobry serwis zaopatruje się w najwyższej jakości części samochodowe od producenta. Nie powinno w nim również zabraknąć nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i naprawczego. Już przekroczenie progu warsztatu może nam wiele powiedzieć o efektach pracy, których możemy się spodziewać. Jeśli serwis świeci pustkami, zdecydowanie warto unikać takich miejsc. Wybierzmy raczej serwisy o doskonałym wyposażeniu świadczące szereg usług serwisowych m.in. naprawę skrzyni biegów, naprawę naczep, regenerację zacisków hamulcowych czy naprawę i regenerację mostów napędowych.

Sprawdz Nas

serwis daf naprawa samochodów ciężarowych Łódź serwis tirów Łódź